Przed nami najbardziej radosne i wiosenne Święta Wielkanocne.

 

Nieodłącznym elementem wielkanocnego stołu jest jajko symbolizujące rodzące się życie oraz nadzieję. Tradycją stało się zdobienie jajek. Aby tradycji stało się zadość nasi uczniowie z klas pierwszych i drugich wykonali przepiękne przestrzenne pisanki, biorąc udział w konkursie plastycznym „Najpiękniejsza pisanka wielkanocna”. Celem konkursu było upowszechnianie i pielęgnowanie tradycji związanych ze Świętami Wielkanocnymi oraz poznanie różnych technik plastycznych wykorzystywanych do zdobienia pisanek wielkanocnych.
Autorzy nagrodzonych prac zostali zaproszeni do udziału w Pikniku wielkanocnym "Wielkanocne tradycje", który odbył się 4 kwietnia 2019 r. na terenie Szkoły Podstawowej w Buczku - organizatora konkursu. Podczas pikniku dzieci zgrupowane w poszczególnych sekcjach wykonywały kurczaczki i koszyczki wielkanocne techniką origami, ozdabiały kartki o tematyce świątecznej. Dużo frajdy sprawiło również poszukiwanie ukrytych czekoladowych jajeczek bawiąc się w podchody.
Szymon Malinowski z klasy I b za swoją pisankę zdobył II miejsce w konkursie, a pozostali uczniowie otrzymali wyróżnienia. Wszystkie prace konkursowe naszych uczniów będą prezentowane na wystawie pokonkursowej.
Gratulujemy.


Mariola Turczyńska, Izabela Król