20 września 2019 r. uczniowie klas V a, c, d wzięli udział w wycieczce autokarowej do Bolimowskiego Parku Krajobrazowego.


Po przepięknych bolimowskich lasach oprowadziła dzieci pani przewodnik, dzięki której poznały one rzadkie i chronione rośliny, przyswoiły wiedzę na temat zamieszkujących te tereny zwierząt chronionych i łownych.
Następnie wycieczkowicze udali się do Nieborowa, gdzie uczestniczyli w lekcji muzealnej „Z wizytą u książąt Radziwiłłów”.
Kolejnym etapem podróży była wizyta u rodziny Konopczyńskich w Bolimowie, podczas której uczniowie zgłębili tajniki sztuki ceramicznej. Piątoklasiści pracowali przy kole garncarskim, wyrabiali przedmioty z gliny, ozdabiali naczynia ceramiczne. Wszystkie własnoręcznie wykonane prace młodzi „rzemieślnicy” zabrali do domu jako pamiątki wizyty w warsztacie ceramicznym.
Zwieńczeniem wrześniowej wycieczki było ognisko połączone z pieczeniem kiełbasek. Do szkoły dzieci wróciły pełne wrażeń i nowych wiadomości.
Wycieczka została sfinansowana przez Starostwo Powiatowe w Bełchatowie. Dziękujemy!

Iwona Bednarek