W ramach obchodów 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej Oddziałowe Biuro Edukacji Narodowej IPN w Łodzi wydało komiks Tomasza Wilczkiewicza „Waleczny Tadzio”, upamiętniający postać Tadeusza Jeziorowskiego, przedstawiciela pokolenia, które z bronią w ręku, często za cenę życia, musiało walczyć o niepodległość Rzeczypospolitej.

Tytułowy bohater komiksu Jeziorowski zapisał się w historii jako bohaterski obrońca Płocka w wojnie polsko - bolszewickiej, najmłodszy odznaczony Krzyżem Walecznych, oraz pilot poległy w Ksawerowie pod Łodzią w walce z Luftwaffe podczas Kampanii Polskiej 1939 roku. Książka trafiła już do naszych czytelników. Społeczność „Czwórki” składa serdeczne podziękowania dla Oddziałowego Biura Edukacji Narodowej IPN w Łodzi za otrzymane komiksy.

Ewa Jadwiszczak, Justyna Mosińska