W piątek 4 października 2019 r. obchodziliśmy w naszej szkole IX ŚWIATOWY DZIEN TABLICZKI MNOŻENIA pod hasłem: „Młodsi sprawdzają czy starsi tabliczkę mnożenia znają”.

 

Wśród uczniów klas 6 – 7 zostali wybrani egzaminatorzy, czyli ci, którzy tabliczkę mnożenia znają bezbłędnie. To oni przeprowadzali egzaminy z tabliczki mnożenia dla chętnych. Uczniowie, którzy bezbłędnie udzielili odpowiedzi na 5 przykładów zadań uzyskali tytuł „Eksperta Tabliczki Mnożenia” i otrzymywali Certyfikaty MT EXPERT. Wszyscy mogli zdawać egzamin w specjalnie przygotowanym do tego miejscu lub
u Patroli Egzaminacyjnych, które pojawiły się na korytarzach szkolnych.
Obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia wzbudziły w uczniach wiele pozytywnych emocji, pobudziły chęć zdrowej rywalizacji. To było wielkie matematyczne święto.
Gratulujemy Mistrzom, dziękujemy Egzaminatorom oraz wszystkim uczestnikom.
TO BYŁA DOBRA, POŻYTECZNA ZABAWA!