21 października 2016 r. uczniowie klasy II a i III c naszej szkoły wybrali się na wycieczkę do Gigantów Mocy w Bełchatowie na spektakl pt. „Lokomotywa Pana Tuwima”.

Narodowy Teatr Edukacji zaprosił wszystkich widzów na wspaniałą podróż po niezapomnianych wierszach Juliana Tuwima. Przewodnikiem w tej niezwykłej podróży był konduktor, który wraz z kilkoma spóźnionymi pasażerami odkrywał przed nami skarbnicę żartu, dobrego humoru…i nauki. Aktorzy śpiewem, słowem i ruchem przedstawili historię bohaterów znanych utworów naszego wielkiego poety. Wszystko to w połączeniu z kolorową scenografią, kostiumami i grą świateł dało bajkowy efekt, który zauroczył wszystkie dzieci.
Spektakl z pewnością długo zostanie w pamięci naszych uczniów, a i do wierszy powrócą jeszcze nie raz.