W październiku 2016 r. w naszej szkole zorganizowana została zbiórka karmy dla zwierząt ze schroniska.

Cieszymy się, że tak wielu uczniów wzięło udział w naszej akcji i że los bezdomnych, porzuconych zwierząt nie jest im obojętny. Dzięki dużemu zainteresowaniu akcją pomocy schronisku udało się zebrać nie tylko około 300 kg karmy, ale również koce, zabawki i miski. Wszystkie zebrane rzeczy zostały dostarczone do Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Bełchatowie. Na miejscu uczniowie zostali zapoznani z funkcjonowaniem placówki oraz odwiedzili jej małych mieszkańców.
Akcja pomocy niechcianym zwierzętom jest jedną z najprostszych w jakiej mogą uczestniczyć dzieci. Dlatego dziękujemy wszystkim dzieciom i rodzicom, którzy włączyli się w tę akcję. Pokazali, że dzielenie się tym, co mamy, to dobry nawyk.