5 września 2016 r. odbyła się piąta edycja ogólnopolskiej akcji Narodowe Czytanie.

W naszej szkole, podobnie jak w całym kraju w ramach akcji Narodowe Czytanie czytaliśmy „Quo vadis” Henryka Sienkiewicza. Inicjatywa odbywała się pod Honorowym Patronatem Pary Prezydenckiej. Podstawowym celem tego przedsięwzięcia była oczywiście popularyzacja czytelnictwa, zwrócenie uwagi na bogactwo polskiej literatury i potrzebę dbałości o polszczyznę. Zaproszeni goście - Ks. Jacek Ambroszczyk, Proboszcz Parafii Matki Boskiej Częstochowskiej w Zelowie oraz Ks. Tomasz Pieczko, Pastor Parafii Ewangelicko-Reformowanej w Zelowie zaprezentowali uczniom najciekawsze fragmenty wspomnianej lektury. Naszemu czytaniu towarzyszyła gazetka „Co wiem o Quo vadis” oraz wystawa prezentowanej lektury. Atrakcją akcji była też pieczęć otrzymana z Kancelarii Prezydenta Andrzeja Dudy, która służyła do przybijania pamiątkowego stempla.