W dniu 23 marca 2017 r. w Szkole Podstawowej nr 12 w Bełchatowie odbył się II Powiatowy Festiwal Szkolnych Teatrzyków klas I-III.

Repertuar tegorocznego festiwalu był bogaty i zróżnicowany. Reprezentanci naszej szkoły - uczniowie klasy III c przedstawili piękną i romantyczną baśń „Pan gór i lasów” w oparciu o scenariusz pani Krystyny Mikołajczak i w jej reżyserii.
Trzecioklasiści zdobyli wyróżnienie. Szymon Gwizdała odgrywający tytułową rolę otrzymał Nagrodę dla najlepszego aktora festiwalu. Wszyscy młodzi aktorzy zasługują na uznanie za zaangażowanie, twórczą aktywność, umiejętność pracy w zespole, pragnienie rozwijania swoich umiejętności i zainteresowań. Szczególne podziękowania należą się Rodzicom, którzy zaangażowali się w przygotowanie przedstawienie swoich pociech do występów.