W tym roku obchody Dni Ziemi w naszej szkole przebiegały pod hasłem „Bioróżnorodność wokół nas”.

Podczas zajęć uczniowie poznali zwierzęta żyjące w lasach, na polach i w zbiornikach wodnych, dowiedzieli się o formach ochrony przyrody w Polsce oraz zasadach obowiązujących podczas segregowania odpadów. Dużym zainteresowaniem naszych wychowanków cieszyły się projekcje filmów z serii „Poradnik przyrodnika”. W trakcie projektu odbyły się konkursy: wiedzy ekologiczno – przyrodniczej, plastyczny i fotograficzny.

Podczas akademii podsumowującej projekt pani dyrektor szkoły – Ewa Siedziako wręczyła nagrody zwycięzcom konkursów. Uczestnicy podsumowania mogli również obejrzeć przedstawienie pt. „Ballada o puszczy” przygotowane przez grupę teatralną.

Obchody Dni Ziemi odbyły się w ramach Dni Ziemi organizowanych przez Starostwo Powiatowe w Bełchatowie.

Wyniki konkursów:

Szkolny Konkurs Wiedzy Ekologiczno – Przyrodniczej w kategorii klas II-III:

I miejsce – Tomasz Sowiak i Kacper Tomaszczyk kl. II a
II miejsce – Igor Mielczarek i Filip Zawiasa kl. III b
III miejsce – Igor Stankiewicz i Adrianna Szafran kl. III a

Wyróżnienia:

- Oliwier Szac i Kacper Gołąb kl. III c
- Nikodem Joachimiak i Wojciech Tokarczyk kl. II d
- Kacper Król i Bartosz Grabarz kl. II c
- Iga Majewska i Tomasz Szmigiel kl. II b

Szkolny Konkurs Wiedzy Ekologiczno - Przyrodniczej w kategorii klas IV-VI:

I miejsce – Marta Szajbler i Bartosz Pospiszył kl. VI a
II miejsce – Maja Krawczyk i Weronika Jończyk kl. V b
III miejsce – Norbert Gwiazdowski i Olivier Jasiński kl. IV b

Wyróżnienia:

- Filip Dopadlik i Karol Spociński kl. IV a
- Martyna Grabarz i Nikola Zielińska kl. VI b
- Aleksandra Drozdowska i Weronika Okoniak kl. V a
- Nikola Czekaj i Zofia Chrzanowska kl. VI c

Gminny Konkurs Plastyczny „Zielony Zelów” dla dzieci z OP i uczniów klas I - III:

I miejsce: Amelia Szczepaniak – kl. II b Szkoła Podstawowa nr 4 w Zelowie i Aleksandra Wejman – kl. II Szkoła Podstawowa w Kociszewie,
II miejsce: Szymon Gwizdała – kl. III c Szkoła Podstawowa nr 4 w Zelowie i Kacper Król – kl. II c Szkoła Podstawowa nr 4 w Zelowie.
III miejsce: Miłosz Zagórski – kl. II a Szkoła Podstawowa nr 4 w Zelowie

Wyróżnienia:

- Adrianna Szafran – kl. III a Szkoła Podstawowa nr 4 w Zelowie
- Rita Jarkowska – kl. I a Szkoła Podstawowa nr 4 w Zelowie
- Szymon Trojanowski – kl. III b Szkoła Podstawowa nr 4 w Zelowie
- Bartosz Załoga kl. III Szkoła Podstawowa w Wygiełzowie
- Kaja Dymińska – kl. II d Szkoła Podstawowa nr 4 w Zelowie
- Paulina Trzaskalska – kl. II a Szkoła Podstawowa nr 4 w Zelowie
- Daria Dąbkowska – kl. III c Szkoła Podstawowa nr 4 w Zelowie
- Wiktor Lodczyk – kl. III a Szkoła Podstawowa nr 4 w Zelowie

Gminny Konkurs Fotograficzny „Zelów w obiektywie” dla uczniów klas IV – VI:

I miejsce: Marta Pejga – kl. V a Szkoła Podstawowa nr 4 w Zelowie
Natalia Smolna – kl. VI a Szkoła Podstawowa nr 4 w Zelowie
II miejsce: Nikola Zielińska– kl. VI b Szkoła Podstawowa nr 4 w Zelowie
Marta Szajbler – kl. VI a Szkoła Podstawowa nr 4 w Zelowie
III miejsce: Maja Słomian – kl. VI a Szkoła Podstawowa nr 4 w Zelowie
Wiktoria Kita – kl. VI a Szkoła Podstawowa nr 4 w Zelowie

Wyróżnienia:

- Amelia Paprocka – kl. VI a Szkoła Podstawowa nr 4 w Zelowie
- Julia Gorzelak – kl. VI a Szkoła Podstawowa nr 4 w Zelowie

Gratulujemy!