W dniu 21 kwietnia 2017 roku dzieci z oddziału przedszkolnego wzięły udział w XV Gminnym Turnieju Wiedzy Ekologicznej „EKO – BOHATER PRZYJACIEL NATURY”, który odbył się w Przedszkolu Samorządowym nr 4 w Zelowie.

Do rywalizacji stanęły dzieci z przedszkoli i oddziałów przedszkolnych, zgrupowane w trzyosobowe drużyny. Celem konkursu było kształtowanie świadomości ekologicznej, właściwych postaw wobec środowiska naturalnego, umiejętności współdziałania w grupie i odpowiedzialności za jej efekty. Turniej przebiegał w pięciu rundach. W pierwszej rundzie dzieci zaprezentowały „Ekologiczny pojazd z przyszłości” wykonany z ekoodpadów. W drugiej rundzie wykonywały zadania w kartach pracy dotyczące segregacji śmieci i ekologii. Trzecia runda polegała na rozwiązywaniu zagadek słowno – logicznych. W kolejnej rundzie drużyna rozwiązywała quiz dotyczący wiedzy o ginących gatunkach zwierząt. Turniej zakończyła zabawa sprawnościowa – ekologiczne kręgle. Zmagania dzieci docenione zostały przez jury. Nasza drużyna zajęła II miejsce. Wywalczyła dyplom, puchar, sadzonki krzewów oraz nagrody indywidualne dla każdego dziecka. Podczas turnieju został rozstrzygnięty Gminny Konkurs Plastyczny pt. „Ekologiczna biżuteria”. Wszystkie dzieci biorące w nim udział otrzymały dyplom i nagrodę rzeczową w postaci książki i gry.