20 kwietnia 2017 r. w Szkole Podstawowej w Kociszewie odbył się Gminny Konkurs Recytatorski dla przedszkoli i oddziałów przedszkolnych pod hasłem „ Przyrodę kochamy i o nią dbamy”.

Celem konkursu było rozwijanie wyobraźni i zainteresowań literackich oraz kształtowanie pięknej recytacji i wyrazistej interpretacji prozy artystycznej. Jury podczas konkursu oceniało własną interpretację dziecka, strój, rekwizyty oraz ogólny wyraz artystyczny. Dzieci wykazały się dużym talentem w dziedzinie sztuki słowa, a przede wszystkim potrafiły zmagać się z ogromną tremą. Reprezentanci naszego oddziału przedszkolnego - Malwina Majkowska i Lena Zelmozer zdobyły ex aequo – I miejsce, Krystian Nawrocki – II miejsce. Wszyscy otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody książkowe.