W dniach 8 i 9 maja uczniowie klasy III a i c uczestniczyli w wycieczce do Warszawy. Dzieci zwiedziły malownicze Łazienki Królewskie, Stare Miasto. Zobaczyły Zamek Królewski, urokliwe warszawskie pomniki

– Kolumnę Zygmunta, Syrenkę, Małego Powstańca, Adama Mickiewicza, Fryderyka Chopina. Przepiękny widok na Warszawę trzecioklasiści podziwiali z tzw. "Góry Gnojnej" oraz ogrodów na dachu Biblioteki Uniwersyteckiej. Panoramą Warszawy zachwycali się z 30 piętra Pałacu Kultury i Nauki. Na placu Piłsudskiego przed Grobem Nieznanego Żołnierza uczniowie widzieli zmianę warty. Wysłuchali wielu ciekawych warszawskich legend, które opowiadał przewodnik. Młodzi turyści zwiedzili również Centrum Nauki Kopernik. Obejrzeli w planetarium film pt. „Słoneczna podróż”. Każdy mógł się tu na chwilę oderwać od rzeczywistości. W Muzeum Wojska Polskiego dzieci zwiedziły park plenerowy. Z pewnością wycieczka do Warszawy pozostanie dla wszystkich niezapomnianym przeżyciem.