16.05.2017 r. odbyła się wycieczka do Warszawy uczniów klas II a i III b. Dzieci poznawały najpiękniejsze i najciekawsze miejsca stolicy.

Zwiedzanie rozpoczęły od Portu Lotniczego im. Fryderyka Chopina. Z tarasu widokowego obserwowały start i lądowanie samolotów pasażerskich.

Następnie uczniowie z przewodnikiem udali się do Łazienek Królewskich. Jest to wyjątkowe miejsce na spacer, gdyż park o tej porze roku jest niezwykle piękny, zachwyca wprost barwnymi kwiatami. Uczestnicy wycieczki mieli okazję zobaczyć tam m.in. pomnik Fryderyka Chopina, Henryka Sienkiewicza, Pałac na Wodzie i Teatr na Wyspie. Zobaczyli też Belweder i pomnik Józefa Piłsudskiego.

Potem oglądali panoramę stolicy z tarasu widokowego Pałacu Nauki i Techniki. Uwagę wszystkich przyciągnęły Złote Tarasy i apartamentowiec, tzw. „Żagiel”.

Kolejnym punktem zwiedzania było Muzeum Wojska Polskiego i Grób Nieznanego Żołnierza. Dzieci w zadumie wysłuchały opowieści pani przewodnik o tym pomniku. Po tej lekcji historii wszyscy udali się na Stare Miasto. Widzieli między innymi Zamek Królewski i kolumnę Zygmunta. Na rynku zobaczyli pomnik Syrenki, którą dobrze znają z polskich legend.

Ostatnim punktem wycieczki był Stadion Narodowy. Większość znała go dotąd jedynie z telewizji, a teraz mogli go zobaczyć na żywo.

Można powiedzieć, że wycieczka do Warszawy była niezapomnianą lekcją historii i geografii. Uczniowie mogli na niej dużo zobaczyć i wiele się nauczyć. Wycieczka na pewno na długo pozostanie w pamięci wszystkich dzieci.