W piękną i słoneczną środę 17 maja 2017 r. uczniowie klas II b i II c pod opieką wychowawczyń Anny Krajdy i Marioli Turczyńskiej odwiedzili Arboretum SGGW w Rogowie.

Pani przewodnik poprowadziła drugoklasistów ścieżkami największego ogrodu w Polsce, posiadającego zarazem najwięcej rzadkich okazów przyrodniczych. Ze względu na ogromną różnorodność zgromadzonych w Rogowie roślin, dzieci miały okazję zobaczyć oryginalne, kwitnące drzewa, krzewy i byliny, poznać ich historię oraz ciekawostki z nimi związane. W tym jakże pięknym ogrodzie uczniowie spędzili kilka godzin, ciesząc oczy różnorodnością roślin i drzew. Urokliwości ogrodu dodawały pięknie kwitnące magnolie, różaneczniki i azalie, a także cudownie śpiewające ptaki. Następnym punktem naszej wycieczki było Alpinarium. Najnowszą kolekcją na tym terenie jest torfowisko wysokie z krzewami, krzewinkami oraz bylinami występującymi nie tylko w Europie, ale także na innych kontynentach. Dzieci obejrzały rośliny górskie pochodzące z całego świata. Tutaj oprócz skalników zobaczyły strumyki oraz kilka oczek wodnych. Z dala od hałasu spacerowały malowniczymi alejkami, karmiąc okruszkami chleba małe rybki. Po wyjściu z Alpinarium drugoklasiści zwiedzili Muzeum Lasu i Drewna. Podziwiali tam znajdujące się w gablotach okazy leśnych zwierząt, które zamieszkują nasze lasy. Obejrzeli także bogate zbiory ptaków i owadów. W muzeum nasi uczniowie rozwiązywali test w oparciu o zgromadzone zbiory i eksponaty. Na zakończenie wszyscy mogli zjeść pyszne kiełbaski pieczone przy ognisku. Pobyt w Centrum Edukacji Przyrodniczo - Leśnej w Rogowie wzbogacił wiedzę o lesie, leśnictwie, ochronie przyrody i ekologii. Wyjazd dzieci został sfinansowany przez Starostwo Powiatowe w Bełchatowie.