18 maja obchodziliśmy w naszej szkole ,,Dzień Angielski”. W tym roku uczniowie klas IV-VI przez kilka dni przygotowywali na zajęciach języka angielskiego prace projektowe koncentrujące się wokół hasła ,,My school – moja szkoła”.

Tematyka prac podyktowana była obchodami 50-lecia szkoły. Efekty pracy uczniów w postaci plakatów, folderów i albumów zostały zaprezentowane na korytarzach szkoły. Kolorowe projekty zachęcały do lektury i wzbogacania przez czytelnika zasobu angielskich słówek.
Dużym zainteresowaniem społeczności szkolnej cieszyło się stoisko z pamiątkami z Wielkiej Brytanii ,,Souvenirs from Britain”.
Podczas ,,Dnia Angielskiego” ogłoszone zostały wyniki XIV Szkolnego Konkursu Wiedzy o Wielkiej Brytanii ,,Znam ten kraj”. W tym roku wzięło w nim udział 32 uczniów z klas czwartych, piątych i szóstych. Uczestnicy konkursu, wzorem lat wcześniejszych, rozwiązywali test zawierający pytania dotyczące kultury i tradycji ,,kraju na wyspach”.
Podsumowany został również Szkolny Konkurs Języka Angielskiego dla klas trzecich oraz Szkolny Konkurs Języka Angielskiego ,,English together” dla klas czwartych.
Zwycięzcom konkursów dyplomy oraz nagrody rzeczowe wręczyła wicedyrektor szkoły – Pani Ewa Siedziako.
W ramach majowej uroczystości po raz pierwszy zawitał do naszej szkoły międzynarodowy edukacyjny teatr po angielsku ,, The Bear Educational Theatre”. Widzowie z klas 0-III obejrzeli przedstawienie ,,Jackie and The Giant”, natomiast ich starsi koledzy - ,,The Alien Grammar Show”. Przedstawienia były doskonałą okazją do wzbogacenia słownictwa, sprawdzenia swoich umiejętności językowych, a przede wszystkim dały możliwość kontaktu z native speakers.
Aplauz, spontaniczna reakcja, zaangażowanie publiczności świadczą o atrakcyjności i celowości tegorocznych przedstawień.

Koordynatorami majowej uroczystości były nauczycielki języka angielskiego: Iwona Bednarek i Agnieszka Ivamy.

Wyniki konkursów

XIV Szkolny Konkurs Wiedzy o Wielkiej Brytanii ,,Znam ten kraj”

1. miejsce – Marta Pejga kl. V a
2. miejsce – Mateusz Trojanowski kl. IV b
3. miejsce – Julia Marciniak kl. VI a

Szkolny Konkurs Języka Angielskiego ,,English together” dla klas czwartych

1. miejsce – Norbert Gwiazdowski i Olivier Jasiński kl. IV b
2. miejsce – Kornelia Nowak i Maja Woźniak kl. IV b
                      Filip Dopadlik i Tomasz Fiuk kl. IV a
3. miejsce – Karol Spociński i Szymon Tarka kl. IV a

Szkolny Konkurs Języka Angielskiego ,,English vocabulary fun” dla klas III

1. miejsce – Igor Stankiewicz kl. III a
2. miejsce – Artur Durka kl. III c
3. miejsce – Szymon Gwizdała kl. III c

Serdecznie gratulujemy!