„Świat jest teatrem, aktorami ludzie, którzy kolejno wchodzą i znikają...”

William Shakespeare

W dniu 7 czerwca 2017 r. w Szkole Podstawowej nr 4 odbyło się niecodzienne spotkanie z panem Michałem Mikołajczakiem, absolwentem naszej szkoły, popularnym aktorem teatralnym i filmowym. Michał Mikołajczak ukończył Państwową Wyższą Szkołę Teatralną w Warszawie. Obecnie gra w warszawskim Teatrze Współczesnym, w krakowskim Teatrze Stu, w serialu Na Wspólnej. Spotkanie spotkało się z bardzo dużym zainteresowaniem ze strony uczniów. Wszyscy uczniowie byli bardzo aktywni i zaangażowani. Zadawali pytania dotyczące pracy zawodowej, jak i życia osobistego. Pan Michał Mikołajczak nadal jest przemiłym, pełnym ciepła i humoru człowiekiem. Spotkanie zakończyły miłe chwile, w których pan Michał pozował do zdjęć i rozdawał autografy fanom swojego kunsztu aktorskiego.