6 czerwca 2017 r. uczniowie klasy IV a i IV b pojechali na wycieczkę do Tomaszowa Mazowieckiego i okolic. Pierwszym punktem programu był przejazd bryczkami drogą leśną w okolicach Smardzewic do ośrodka hodowli żubrów.

Następnie dzieci zwiedzały „Groty Nagórzyckie” – podziemną trasę turystyczną, gdzie zapoznały się z pracą górnika w dawnej kopalni piasku kwarcowego oraz wysłuchały lokalnych legend związanych z tym miejscem.

Kolejnym punktem programu wycieczki był krótki spacer do rezerwatu przyrody „Niebieskie Źródła”, gdzie uczniowie podziwiali piękno przyrody tego regionu.

Następną atrakcją wycieczki był pobyt na terenie Parku Linowego „Nad Pilicą”. Tam na uczniów czekało przejście trasą z porozwieszanymi na drzewach siatkami, linami, drabinkami, kładkami i różnego rodzaju zjazdami. Uczniowie, którzy nie pokonywali przeszkód mogli brać udział w zapasach sumo, jeździć gokartami, strzelać z łuku i korzystać z innych atrakcji tego miejsca. Zajęcia odbywały się pod opieką instruktorów, a po świetnej zabawie można było posilić się pyszną kiełbaską z ogniska.

Ostanim miejscem, które zwiedzili uczniowie, był bunkier z czasów II wojny światowej w miejscowości Konewka i „Skansen rzeki Pilicy”, gdzie dzieci oglądały militaria, pojazdy wojskowe, łodzie oraz młyn wodny zbudowany w 1925 roku.

Późnym popołudniem zadowoleni i pełni wrażeń czwartoklasiści wrócili do szkoły.