13 stycznia 2017 r. uczniowie naszej szkoły po raz pierwszy wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Przedmiotowym z Matematyki „LEON”. Chęć uczestnictwa w tym konkursie zgłosiło 23 uczniów z klas IV, V i VI. Mieli oni do rozwiązania 24 zadania w ciągu 45 minut.

Zadania dotyczyły arytmetyki, geometrii i algebry.
16 marca 2017 r. zostały rozdane dyplomy i nagrody dla uczestników konkursu. Mamy trzech laureatów! Są to: Bartosz Pospiszył, kl. VI a (9 miejsce), Maja Słomian, kl. VI a (9 miejsce) oraz Olivier Jasiński, kl. IV b (10 miejsce). Najlepszy wynik z klas piątych uzyskał Mateusz Gut, kl. V a (12 miejsce).
Uczniowie, którzy „zmieścili się w dziesiątce”, otrzymali dyplomy laureata oraz bardzo dobre oceny z matematyki, a pozostali dyplomy uczestnictwa w konkursie.

Gratulujemy i dziękujemy wszystkim uczniom.

Zachęcamy do uczestnictwa w konkursach matematycznych w przyszłym roku szkolnym.
Barbara Klewin i Jadwiga Marks