9 marca 2017 r. uczniowie klasy II c i III b naszej szkoły wybrali się na wycieczkę do kina „Helios” w Bełchatowie. Tym razem w ramach projektu Kino na Temat Junior obejrzeli wzruszający film przygodowy pt. „Był sobie pies”.

Czworonożny bohater tej opowieści Bailey dochodzi do wniosku, że jego psie życie ma sens tylko u boku chłopca o imieniu Ethan. Jednak drogi przyjaciół się rozchodzą, a Bailey musi wykazać się niebywałą siłą, by odnaleźć przyjaciela i podać mu pomocną łapę.

Uczniowie mieli też okazję uczestniczyć w ciekawym spotkaniu na temat: „Pies w sztuce i kulturze”. Gośćmi specjalnymi byli Maybach, Ibana oraz Szajka - wspaniałe psy berneńskie z hodowli. Dzieci były zadowolone, psy również.