Niedawno w naszej szkole zakończył się konkurs ortograficzny. W zmaganiach brali udział uczniowie klas IV - VI, łącznie 27 osób. Uczniowie pisali 3 dyktanda najeżone ortograficznymi trudnościami, a następnie najlepsza dziesiątka przystąpiła do finałowej rozgrywki.

Tym razem uczestnicy konkursu musieli wykazać się również znajomością zasad ortograficznych. W tym roku finalistami zostali (kolejność na liście świadczyła o miejscu zajmowanym po 3 dyktandach):
1. Maja Stępień IV b
2. Filip Dopadlik IV a
3. Maja Słomian VI a
4. Karol Spociński IV a
5. Kacper Majewski VI b
6. Zuzanna Romkowska V a
7. Weronika Jończyk V b
8. Weronika Okoniak V a
9. Iga Szewczyk IV b
10. Maja Błaszczyk VI a
Po sprawdzeniu testu finałowego okazało się, że Mistrzem Ortografii Szkoły Podstawowej nr 4 w Zelowie w roku szkolnym 2016/17 została Maja Stępień z kl. IV b, II miejsce zajęła Maja Słomian z VI a, a na III miejscu uplasowała się Weronika Jończyk z kl. V b. Wymieniona trójka plus zdobywcy czwartego i piątego miejsca, czyli Filip Dopadlik i Karol Spociński (obaj z IV a) reprezentowali naszą szkołę dnia 9 marca br. w Gminnym Konkursie Ortograficznym.
Miło jest nam donieść, że w gminnych zmaganiach cała nasza piątka zakwalifikowała się do finału. W rezultacie Maja Stepień uplasowała się na drugim miejscu, a Filip Dopadlik zajął trzecie miejsce w Gminnym Konkursie Ortograficznym. Gratulujemy wszystkim naszym reprezentantom i wierzymy, że swój poziom wiedzy ortograficznej utrzymają w następnych latach.

Po raz pierwszy w tym roku nasi uczniowie wzięli też udział w Ogólnopolskim Konkursie Przedmiotowym „Leon” z ortografii. W klasach czwartych najlepszymi wynikami mogą się pochwalić: Karol Spociński, który zajął 13 miejsce, Maja Stępień , która uplasowała się na 14 miejscu i Filip Dopadlik zdobywca 19 miejsca. Wśród uczniów klas piątych miejsce 17 zajęła Zuzanna Romkowska, a 18 - Weronika Okoniak. Trzej uczniowie z klasy VI a uplasowali się na 15 miejscu. Są to: Maja Błaszczyk, Bartosz Pospieszył i Maja Słomian.
Wszystkim uczestnikom zmagań ogólnopolskich gratulujemy sukcesów i gorąco zapraszamy do udziału w następnych edycjach zmagań ortograficznych.