7 marca 2017 roku uczniowie klasy II b i II d, pod opieką pani Izabeli Król, Marii Poborskiej i Anny Krajdy uczestniczyli w wycieczce do Bełchatowa. Celem podróży było obejrzenie filmu pt. „Ostatni smok świata” w kinie Helios.

Dzieci miały okazję poznać przygody chłopca o imieniu Niki, który razem ze swoimi przyjaciółmi rzucił wyzwanie szpetnej wiedźmie z bagien, planującej wykorzystać smoczą magię do niecnych celów.
Następnie udaliśmy się do sklepu Majster gdzie znajduje się Mini ZOO, w którym uczniowie mogli przyjrzeć się zwierzętom mieszkającym w terrariach. Pan przewodnik oprowadził nas po sklepie, opowiadając różne ciekawostki o życiu i zwyczajach niektórych płazów, gadów czy ssaków. Dużą atrakcją dla dzieci było obejrzenie niektórych gatunków z bliska, a nawet dotknięcie ich czy pogłaskanie.
Wycieczkę uznaliśmy za bardzo udaną, z uśmiechami na buziach wróciliśmy do szkoły.