Uczniowie naszej szkoły doskonale wiedzą, że nauka ortografii nie musi być nudna i wyczerpująca. W dniu 3 marca doskonalili swoje umiejętności ortograficzne poprzez udział w projekcie „Moja szkoła w zadaniach ortograficznych”.

Zdaniem uczestników przedsięwzięcia było opracowanie graficzne bardzo ciekawych tematów nawiązujących między innymi do Jubileuszu 50-lecia naszej szkoły. Najmłodsi tworzyli piórnik z przyborami. W których nigdy nie brakowało wyrazów z trudnościami ortograficznymi, urodzinowy tort dla szkoły oraz wybierali najciekawsze sportowe zabawy. Natomiast starsi mogli wypowiedzieć się na temat co najbardziej lubią w szkole, opisać śródlekcyjne przerwy czy zredagować reklamę „Czwórki”. Wszystkie prace stworzone podczas realizacji projektu zostały wyeksponowane na szkolnych korytarzach. Do realizacji projektu czynnie włączyły się również nauczycielki języka angielskiego, które wspomagały nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej i polonistki w ćwiczeniach ortograficznych, utrwalając jednocześnie słówka angielskie. Poruszane problemy ortograficzne z pewnością pomogą utrwalić zasady ortografii i poznawać jej tajniki.