Nasza szkoła otrzymała wyjątkowy egzemplarz pięknej książki o zwycięstwie prawdy i miłości „Quo vadis” Henryka Sienkiewicza. Jest to niezwykły prezent od Pana Andrzeja Dudy - Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej z autografami pary prezydenckiej w podziękowaniu za udział w Narodowym Czytaniu 2016.

„Składam podziękowania za włączenie się do akcji Narodowe Czytanie. Dziękuję za to, że połączyło nas umiłowanie rodzinnej literatury i pięknej polszczyzny. Za Państwa pośrednictwem przesyłam również wyrazy wdzięczności wszystkim, którzy w Państwa okolicy wspierali akcję i brali w niej udział. Jako wyraz mojego podziękowania przekazuję na Państwa ręce okolicznościowy egzemplarz Quo vadis” - pisze Prezydent RP w liście do uczniów i nauczycieli. Zaprasza też społeczność Szkoły Podstawowej nr 4 w Zelowie do uczestnictwa w przyszłorocznym Narodowym Czytaniu. „Tymczasem nie zapominajmy o książkach i ich bezcennej roli w kształtowaniu postaw oraz wzorców zachowań. Czytajmy na co dzień i motywujmy do czytania najbliższe otoczenie” - apeluje w liście Prezydent.
Ta niecodzienna pamiątka Narodowego Czytania 2016 wzbogaci zbiór dzieł naszego patrona. „Quo vadis” naszego pierwszego noblisty z dedykacją można zobaczyć w gablocie na szkolnym holu. Zachęcamy!