W dniach 23 i 24 listopada 2016 r. uczniowie klasy drugiej a i klas trzecich obejrzeli w łódzkim Teatrze Nowym przedstawienie o pomysłowej dziewczynce Pippi Langstrump.

Żywiołowa Pippi opowiadała dzieciom wesołe i fantastyczne historie, przeżywała wraz ze swoimi przyjaciółmi wiele zabawnych i pouczających przygód.
Kolejnym punktem wycieczki było zwiedzanie wystawy w Muzeum Animacji SE-MA-FOR. Miś Uszatek, Pik Pok, Parauszek, Filemon i wiele innych bajkowych postaci wprowadziło dzieci w magiczny świat animacji. Uczniowie przyjrzeli się, jak powstaje film, zobaczyli kamerę poklatkową, wieloplan i plan filmowy, obejrzeli także bajkę wyprodukowaną w łódzkiej wytwórni - „Parauszek i przyjaciele”. Ogromne zainteresowanie wśród uczestników wycieczki wzbudziły fragmenty scenografii pochodzące z najciekawszych i najbardziej znanych filmów. Wyprawę do Łodzi z pewnością można nazwać ciekawą przygodą.