5 czerwca 2018 roku uczniowie klas II a i III c naszej szkoły udali się na wycieczkę do stolicy Polski.

Zwiedzanie Warszawy rozpoczęliśmy od Lotniska Chopina w Warszawie – największego portu lotniczego w Polsce, gdzie z tarasu widokowego obserwowaliśmy samoloty. Tu też spotkaliśmy się z naszym przewodnikiem – panią Magdą. Następne pół godziny poświęciliśmy na spacer po Parku Łazienkowskim. Unikatowy Pałac zbudowany na wyspie wodnej zrobił na nas duże wrażenie. Wszystkim podobał się Teatr, a w szczególności półkolista widownia, scena położona na sztucznej wyspie i rząd kamiennych rzeźb, przedstawiających sławnych autorów dramatycznych. Uczestnicy wycieczki zachwycali się także florą i fauną tego parku, ponieważ do zdjęć "pozowały" nam przepiękne pawie oraz kaczki. Na koniec pobytu w Łazienkach Królewskich zatrzymaliśmy się przy pomniku naszego patrona Henryka Sienkiewicza. Mieliśmy wrażenie, że się do nas uśmiecha... Następnie pojechaliśmy na Stare Miasto, gdzie pod Kolumną Zygmunta III Wazy czekała na nas Staromiejska Kolejka. W promieniach słońca rozpoczęliśmy niezapomnianą podróż. Pan kierowca zabrał nas na wycieczkę ulicami Starego i Nowego Miasta, opowiadając o ciekawych budowlach, pomnikach i innych atrakcjach stolicy. Na Placu Piłsudskiego widzieliśmy Grób Nieznanego Żołnierza. Po smacznym obiedzie zjedzonym na warszawskiej starówce pojechaliśmy zwiedzić, niezwykle ważny dla uczestników wycieczki obiekt - Stadion Narodowy. Naprawdę, robi wrażenie! Jest wśród nas wielu miłośników i kibiców piłki nożnej, więc wizyta na tym stadionie była spełnieniem ich marzeń. Poruszając się „trasą piłkarza” zobaczyliśmy m. in. szatnie zawodników, salę konferencyjną. To był ostatni punkt programu naszej wycieczki, która była bardzo udana. Zobaczyliśmy wiele interesujących miejsc, co zręcznie udokumentowaliśmy, robiąc pamiątkowe zdjęcia. Pomimo zmęczenia oraz oszołomienia natłokiem wrażeń byliśmy bardzo zadowoleni. Mamy nadzieję, iż kiedyś ponownie odwiedzimy to wspaniałe i piękne miasto.