W czwartek 8 czerwca uczniowie klas III c i d pod opieką wychowawczyń byli na wycieczce w Parku Nauki i Rozrywki w Krasiejowie.

Celem wycieczki było poznanie prehistorycznego świata dinozaurów. JuraPark zwiedzaliśmy zaczynając od niezwykłej atrakcji, jaką jest tunel czasu. Wszystkie dzieci zostały zaproszone na pokład kapsuły czasu, która zabrała nas w niezwykłą, interaktywną podróż poprzez dzieje naszej planety. Przyglądaliśmy się narodzinom ziemi, powstaniu atmosfery i pierwszym formom życia. Po pełnej wrażeń podróży w tunelu czasu udaliśmy się na spacer ścieżką edukacyjną, która mierzy sobie 1500 metrów. Następnym etapem wycieczki był pawilon paleontologiczny, który zabezpiecza największe w europie skamieniałości płazów i gadów, które oglądaliśmy przez szklaną podłogę. Trasę zwiedzania zakończyliśmy wizytą w prehistorycznym oceanarium, w miejscu, w którym głębia oceanu przenika się z głębią trójwymiarowego przekazu. Zostaliśmy przeniesieni w świat podwodnego życia ogromnych gadów. W środku w oceanarium zamiast olbrzymich akwariów znajdują się multimedialne ekrany. Mogliśmy usłyszeć głosy tych zwierząt oraz poczuć drgania wywołane ich uderzeniami. Przy ostatnim ekranie dzieci przeżyły chwile grozy, gdy do wizjera podpłynął olbrzymi rekin i uderzył z taką siłą, że pękła szyba a obserwujące podwodny świat dzieci zostały ochlapane wodą. JuraPark miał nie tylko do zaoferowania naukowe fakty, ale również niezwykły plac zabaw, który zachwycił wszystkich trzecioklasistów. Z wycieczki wróciliśmy trochę zmęczeni, ale zadowoleni i pełni wrażeń. Wyjazd dzieci został sfinansowany przez Starostwo Powiatowe w Bełchatowie.