„Czytamy z sercem” to ogólnopolska inicjatywa czytelnicza i edukacyjna, zorganizowana w ramach obchodów dwóch świąt przypadających w dniu 29 września 2022 r. – Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania oraz Światowego Dnia Serca.

  

 Uczniowie naszej szkoły poznali „Bajkę o sercu”, rozmawiali na temat: Co to znaczy mieć dobre serce?, uczestniczyli w wielu zabawach plastycznych, czytali piękne aforyzmy, poznali książkę Wojciecha Widlaka „Dwa serca anioła” podczas spotkania autorskiego. Uczniowie klasy VII a brali udział w spotkaniu czytelniczym z panem Grzegorzem Joachimiakiem, tatą naszego ucznia, który w ciekawy sposób zaprezentował opowiadanie „Będę biegać” i omówił problemy zdrowotne głównego bohatera. Pani Grażyna Stachowiak zaprosiła uczniów do poznania działania serca i układu krwionośnego człowieka przy użyciu modeli oraz na projekcję ciekawego filmu 3D „Budowa serca”. Najmłodsi udali się na „Spacer z Sercem” ulicami Zelowa, podczas którego przekazali mieszkańcom Zelowa przesłania czytelniczej inicjatywy „Czytamy z sercem”.

Czytajcie z sercem i o sercu nie tylko 29 września!